Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Save Game
12-07-2013, 12:53 PM
Post: #1
Question Problem z Save Game
Witam mam ściągnięty emulator PPSSPP 0.9.5 dla Windowsa i mam grę little big planet i gra działa bardzo dobrze, bez żadnych zacięć, tylko, że jak zagram kilka plansz, czasem 2, czasem 4 to wyskakuje mi że plik zapisu jest uszkodzony i muszę zaczynać rozgrywkę od początku, nie wiem co może być przyczyną, gram sobie, a nagle wyskakuje Komunikat o uszkodzonym Save game, wie ktoś co może być przyczyną, albo jak to naprawić ??

Testowałem też God of War, ale mocno przycina, chyba mam za słabego kompa...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-07-2013, 01:38 PM (This post was last modified: 12-07-2013 02:03 PM by Kokoro.)
Post: #2
RE: Problem z Save Game
Witaj.

Na forum jest temat po angielsu na temat tej gry, w którym opisują problem z zapisywaniem w tej grze. Jedyne rozwiązanie, które może, lecz nie musi pomóc to:

1. Pierwszy zapis
2. Przejdź przez tutorial.
3. Skopiuj i przenieś plik z zapisana grą do innej lokacji byle by nie był w folderze z emulatorem.
4. Zrestartuj emulator - graj, gdy dostaniesz informacje o uszkodzonym zapisie, nie wyłączaj emulatora
5. Skopiuj zapis który przeniosłeś i wklej spowrotem do folderu z zapisami stanu gier w PPSSPP, jak dostaniesz komunikat czy podmienić wybierz tak.

Ta gra od samego początku miała i ma problem z zapisem stanu gry. Nie grałem w nią nigdy ale inni gracze ostrzegają że na 2, 3 i 9 poziomie gra uszkadza stany zapisu. Dlatego przed wyłączeniem emulatora spróbuj przenieść zapis do innej lokacji według tych 5 punktów. Nie wiem czy to w ogóle pomoże ale ktoś pisał, że tak mu działało.


(12-07-2013 12:53 PM)schaolin360 Wrote:  Testowałem też God of War, ale mocno przycina, chyba mam za słabego kompa...
Napisz jaki masz system 32 czy 64 bit, ile RAM, jaka karta graficzna, jest to laptop czy stacjonarny? Jak napiszesz to może doradze coś co do ustawień.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-07-2013, 01:54 PM (This post was last modified: 12-07-2013 01:57 PM by schaolin360.)
Post: #3
RE: Problem z Save Game
Ok, pobawię się jak będę miał więcej czasu, ale dzięki za odpowiedź Smile
A co do kompa to:
Windovs 7 64-bit
AMD A-6 4x2,7 GH
Zintegrowana karta Radeon HD Graphics - wspóldzielna do 2 GB
4 GB ram

No i głównie to mi wszystko psuje chyba ta zintegrowana karta, ale mam wolny slot żeby podłączyć inna kartę i jak se troszkę kasy zaoszczędzę, to chcę w jakąś solidną zainwestować, tylko że pewnie też zaraz chłodzenie trzeba będzie polepszyć, albo dokupić lepszy zasilacz, więc na razie muszę się bawić tym co mam...

P.s. A ten "trick" z save game trzeba powtarzać przy 2, 3 i 9 poziomie czy wystarczy raz, czy co tam pisali na forum ?
Sam bym poszukał, ale niestety mój angielski nie jest na zbyt dobrym poziomie
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-07-2013, 02:06 PM (This post was last modified: 12-07-2013 04:57 PM by Kokoro.)
Post: #4
RE: Problem z Save Game
(12-07-2013 01:54 PM)schaolin360 Wrote:  P.s. A ten "trick" z save game trzeba powtarzać przy 2, 3 i 9 poziomie czy wystarczy raz, czy co tam pisali na forum ?
Sam bym poszukał, ale niestety mój angielski nie jest na zbyt dobrym poziomie

Ten Trik trzeba powtarzać za każdym razem gdy wyskoczy ci komunikat o uszkodzonym zapisie stanu.

Komputer masz dobry poza tą kartą graficzną, na zintegrowanej gry chodzą wolno i to jest powód przycinania się GoW. Kup sobie nVidie co najmniej 1GB i wszystko ci pójdzie na tym pc.

Ja mam dwie karty w laptopie zintegrowana Intela też do 2GB i nVidie 1GB. Zintegrowaną używam głownie do filmów i innych plików multimedialnych/grafiki itp. Natomiast nVidie używam do gier i emulatorów.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-07-2013, 03:02 PM (This post was last modified: 12-08-2013 09:18 PM by schaolin360.)
Post: #5
RE: Problem z Save Game
Ok, Wielkie Dzięki !! Smile
P.s. Trochę się pobawiłem i chyba nie działa mi ten "trick" do końca, dalej błąd wywala, nawet zacząłem po kolei piliki zamieniać w save game i o dziwo udało się je naprawić, no i miałem planszę na której skończyłem to znowu np. usunęły mi się zebrane wcześniej przedmioty, kilka razy się bawiłem i zawsze coś nie działało do końca...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-09-2013, 09:30 AM (This post was last modified: 12-09-2013 09:31 AM by Kokoro.)
Post: #6
RE: Problem z Save Game
(12-07-2013 03:02 PM)schaolin360 Wrote:  P.s. Trochę się pobawiłem i chyba nie działa mi ten "trick" do końca, dalej błąd wywala, nawet zacząłem po kolei piliki zamieniać w save game i o dziwo udało się je naprawić, no i miałem planszę na której skończyłem to znowu np. usunęły mi się zebrane wcześniej przedmioty, kilka razy się bawiłem i zawsze coś nie działało do końca...

Tak jak pisałem wcześniej, "Trik" trzeba stosować zawsze jak dostaniesz komunikat o uszkodzonym save, a to oznacza, że ten "Trik" nie naprawia problemu z uszkodzonymi save state, ale umożliwia dalszą rozgrywkę, kiedy podmienisz save.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-10-2013, 03:00 PM
Post: #7
RE: Problem z Save Game
Chyba muszę się udać na kurs czytania ze zrozumieniem, bo pominąłem ważny element - "nie wyłączaj emulatora" Tongue Tongue Sprawdzę to jeszcze raz i napiszę czy wszystko działa...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-10-2013, 03:04 PM (This post was last modified: 12-10-2013 03:06 PM by Kokoro.)
Post: #8
RE: Problem z Save Game
(12-10-2013 03:00 PM)schaolin360 Wrote:  Chyba muszę się udać na kurs czytania ze zrozumieniem, bo pominąłem ważny element - "nie wyłączaj emulatora" Tongue Tongue Sprawdzę to jeszcze raz i napiszę czy wszystko działa...

Właśnie to jest kluczowe działanie tego Triku.

Kiedy grasz i dostaniesz komunikat, że save został uszkodzony, nie wyłączasz emulatora, minimalizujesz program, kopiujesz wcześniej przeniesiony (dobry, nie uszkodzony save) i podmieniasz go z uszkodzonym.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-10-2013, 08:17 PM
Post: #9
RE: Problem z Save Game
Pobrałem dzisiaj najnowszą wersję programu PPSSPP i już jestem w 6 planszy i jak na razie ani raz błąd zapisu nie wyskoczył, nie wiem czy mam na razie szczęście czy może to naprawili...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-10-2013, 08:25 PM
Post: #10
RE: Problem z Save Game
(12-10-2013 08:17 PM)schaolin360 Wrote:  ... jestem w 6 planszy i jak na razie ani raz błąd zapisu nie wyskoczył, nie wiem czy mam na razie szczęście czy może to naprawili...

Testuj testuj Smile Jak ukończysz gre to zdaj raport, to się innym powie, że już naprawione jest.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-11-2013, 10:51 PM
Post: #11
RE: Problem z Save Game
Dzisiaj mi wyskoczył ten błąd jak byłem w 8 czy 9 levelu, miałem naszykowane w osobnym folderze wcześniej zapisane save game, nie wyłączyłem gry, skopiowałem zapis, pliki się podmieniły, ale błąd uszkodzonych save dalej pokazuje...
Nie wiem co zrobiłem nie tak... Sad
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-12-2013, 11:53 AM (This post was last modified: 12-12-2013 11:54 AM by Kokoro.)
Post: #12
RE: Problem z Save Game
(12-11-2013 10:51 PM)schaolin360 Wrote:  Dzisiaj mi wyskoczył ten błąd jak byłem w 8 czy 9 levelu...

Więc jednak to był pewniak z tym, że ostrzegali iż na 9-tym poziomie problem wraca. Nic więcej nie jestem ci w stanie pomóc, bo sam osobiście (jak już pisałem) nie gram w tą gre ;/
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-12-2013, 06:25 PM
Post: #13
RE: Problem z Save Game
Trochę głupia metoda, ale ściągnąłem save z 100% ukończoną grą, więc mam wszystkie levele. To nie to samo, bo już przedmioty się ma wszystkie, to nie ma tej frajdy, ale przynajmniej można pograć...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
06-25-2014, 06:30 PM
Post: #14
RE: Problem z Save Game
Bardzo dawno nic nie czytałem, ani nie ściągałem nowej wersji Emulatora
Czy ktoś wie czy nadal występuje problem z save-ami w little big planet, czy już ten problem został rozwiązany ??
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump: