Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze własne ustawienia emulatora PPSSPP + Gry które nam na nich działają
12-12-2013, 01:34 PM (This post was last modified: 01-07-2014 12:30 PM by Kokoro.)
Post: #1
Nasze własne ustawienia emulatora PPSSPP + Gry które nam na nich działają
Proponuję w tym temacie umieszczać informacje o ustawieniach emulatora jakich używamy, informacje o urządzeniu na którym odpalamy emulator i odrazu przypisywać gry, które nam działają na owych ustawieniach bez żadnych, bądź bez większych problemów. Takie trzy w jednym, powinno być bardziej czytelne niż kilka osobnych tematów.

Mój laptop:
Model: Dell Inspiron 7110
System operacyjny: Win7 64bit - 6,1 build 7600
Pamięć: 6GB RAM
Procesor: Intel i7 3,1GHz - 4 rdzenie 8 tematów
Karta graficzna: nVidia GeForce525 - 1GB

Zainstalowane C++ :
Microsoft Visuals C++ 2005 Redistributable
Microsoft Visuals C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.17
Microsoft Visuals C++ 2010 Redistributable x64 - 10.0.30319
Microsoft Visuals C++ 2010 Redistributable x86 - 10.0.30319

Notka: PPSSPP jest tworzony w C++. Nigdy nie usuwajcie żadnej wersji MV C++. Instalują się one oddzielnie obok siebie, a aplikacje wybierają sobie wersje, której potrzebują. Więc dobrze jest mieć zainstalowane je wszystkie.

Ustawienia PPSSPP:
Zgodność: Urochom jako Administrator
Menadżer zadań: PPSSPPWindows64.exe priorytet Wysoki

Graphics:
Mode: buffered rendering
Frameskipping: OFF
Prevent FPS: ON
Alternative speed: unlimited
Postprocessing shader: (FXAA+Bloom+Natural Colors+Gamma) Specjalny shader (4 w jednym) zrobiony przez użytkownika LunaMoo, można go odszukać na tym forum i pobrać.
Rendering resolution: x3
VSync: ON (czasem samo włączenie tej opcji nie działa, więc trzeba wymusić jej włączenie w opcjach naszej karty graficznej)
Hardware transfrom: ON
Software skinning: ON (wyłączone dla Persona 3 i MHFU bo powoduje "znikome" spowolnienie w tych grach. Opcja ma dawać "szybkość" lecz kiedy spowalnia nam gre to ją odrazu wyłączamy)
Vertex cache: OFF (koniecznie upewnijcie się, że wyłączyliście tą opcję kiedy gracie w "Tales of the World 3" bo powoduje ona dziwne efekty wizualne w tej grze np: brak ścian/niebieskie ściany)
Vertex decoder JIT: ON (w nowszych wersjach programu opcja została ukryta i jest domyślnie włączona)
Upscale level: 3x
Upscale type: hybrid+bicubic
Deposterize: OFF
Anisotropic filltering: x4
Texture filter: linear
All hacks: OFF

System settings:
Fast memory: OFF
Multithreaded: ON - nie działa bez włączonego I/O (od wersji 0.9.5 -1015, emulator obsługuje do 8 rdzeni i 16 tematów w procesorach Intel i7. Zapewnia to użytkownikom i7 ogromne przyspieszenie!)
I/O on thread: ON
Atomic audio locks: OFF

Developers tools:
Dynarec JIT: ON (Musi być zawsze włączone!!! Opcja ta przetwarza język z PSP na x32, x64, x86. Jak ją wyłączycie to gry będą chodzić w bardzo spowolnionym tempie)
Enable debug logging: OFF (wyłączenie tej opcji daje drobne przyspieszenie, jak nie bawicie się w debugowanie to wyłączyć)

Gry, które chodzą mi z pełną szybkością (100%) na tych ustawieniach to:

Fate/Extra - Super gra dla fanów Type Moon, żadnych problemów.
Fate/Extra CCC - Bezproblemowa rozgrywka, obecnie jestem w trakcie pisania opisu przejścia do tej gry po polsku, idzie powoli ale powoli do przodu.
God Eater Burst - Ukończone bez żadnych problemów.
Monster Hunter Freedom Unite - Chodzi pięknie prawie bez żadnego problemu, jedynie dźwięk czasam trzeszczy, ale MHFU od samego początku miał i wciąż ma problemy z dźwiękiem.
Persona 3 Portable - Żadnych problemów, jedynie odradzam używanie "save state" bo te zawieszają gre. Korzystajcie tylko ze zwykłych zapisów stanu gry.
Shining Blade - Gra bardzo podobna technicznie do Valkyria Chronicles, żadnych problemów z ukończeniem.
Tales of the World: Radiant Mythology 2 - Ukończone, jedyne problemy to brak mini mapy i BGM przestaje działać po kilku potyczkach, dlatego wyłączyłem BGM całkowicie w opcjach.
Tales of the World: Radiant Mythology 3 - Obecnie jestem w trakcie grania. Tutaj mini mapa wyświetla się już poprawnie, ale wciąż znika BGM po kilku potyczkach.
Valkyria Chronicles 2 - Ukończone bez żadnych problemów.
Valkyria Chronicles 3 - Ukończone(wielokrotnie) bez absolutnie żadnych problemów.

Wersje programu na których testowałem te gry to:

ppsspp-v0.9.5-433-g4e05201-windows-amd64
ppsspp-v0.9.5-550-g1a6b4ce-windows-amd64
ppsspp-v0.9.5-726-gade1884-windows-amd64
ppsspp-v0.9.5-1065-g8ecc161-windows-amd64
ppsspp-v0.9.6 Release - 1-sza wersja bez buildu (testowany był na nim tylko i wyłącznie MHFU)
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump: