Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
12-08-2013, 10:58 AM
Post: #1
Question Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
Witam, czy zna ktoś najlepsze (optymalne) ustawienia dla programu PPSSPP na windowsa, chodzi mi o to aby wycisnąć jak najwięcej ile się da z tego programu, nie ważne czy się pogorszy grafika, chodzi mi o płynność, jakie opcje mają być włączone, co wyłączyć aby uzyskać jak najlepsze efekty ??

Z góry dzięki za pomoc! Smile
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-08-2013, 11:11 AM (This post was last modified: 12-08-2013 12:07 PM by Kokoro.)
Post: #2
RE: Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
Każda gra wymaga indywidualnych ustawień jedne potrzebują takich opcji inne takich, musisz potestować co ci działać będzie najlepiej.
Opcje które dadzą najwięcej szybkości, ale grafika będzie bardzo brzydka to:

Graphics:
Mode: buffered rendering albo OFF, ale niektóre gry muszą mieć koniecznie buffered rendering.
Frameskipping: OFF
Prevent FPS: ON
Alternative speed: unlimited
Postprocessing shader: OFF
Rendering resolution: x1 (kiepska grafika, ale dużo szybsze)
VSync: OFF
Hardware transfrom: OFF / ON tylko jeśli masz inną karte niż zintegrowaną, ale ty masz tylko zintegrowaną więc OFF
Software skinning: ON
Vertex cache: OFF - wyłączone kiedy Vertex decoder JIT jest włączony
Vertex decoder JIT: ON - (szybszy od Vertex cache)
Upscale level: OFF
Upscale type: bicubic
Deposterize: OFF
Anisotropic filltering: OFF
Texture filter: linear

Hacks:
Always depth write: ON (znowu gorsza grafika, usuwa efekty graficzne(np: mniej efektów wizualnych w efektach czarów), drobne przyspieszenie)

System settings:
Fast memory: ON (szybsze wczytywanie informacji, ale może pomijać ważne dane i gry będą się wieszać)
Multithreaded: ON - jak masz kilka rdzeni/tematów, nie działa bez włączonego I/O.
I/O on thread: ON - uaktywnia multithreaded
Atomic audio locks: ON (szybsze ale można doświadczyć dziwnych dźwięków w różnych grach)

Developers tools:
Dynarec JIT: ON
Enable debug logging: OFF (drobne przyspieszenie)
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-08-2013, 09:14 PM
Post: #3
RE: Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
Poustawiałem tak jak napisałeś, z tym że jednak muszę mieć włączone Hardware transfrom (jak jest Off - bardzo zwalnia emulatora) i o dosyć sporo emulacja przyspieszyła, nawet GOW, który wcześniej wyciskał jakieś max 20 fps, to teraz leci ponad 50, do 60 jeszcze troszkę brakuje, ale i tak już spory sukces Big Grin
Jedynie czasem dźwięk chrupie, ale ogólnie gry na tych ustawieniach chodzą w miarę płynnie, jak na ten sprzęt który posiadam, będę powoli odkładać na kartę graficzną i powinno być pięknie Smile
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-09-2013, 09:33 AM
Post: #4
RE: Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
(12-08-2013 09:14 PM)schaolin360 Wrote:  Jedynie czasem dźwięk chrupie...

" Atomic audio locks: ON (szybsze ale można doświadczyć dziwnych dźwięków w różnych grach) "
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-10-2013, 02:56 PM
Post: #5
RE: Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
Obojętnie czy mam to na Off czy ON to dźwięk tak samo chrupie, ale nie przeszkadza to tak bardzo w rozgrywce, problem się pojawia tylko przy "Grubszych" akcjach w grze...
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-10-2013, 08:27 PM (This post was last modified: 12-10-2013 08:32 PM by Kokoro.)
Post: #6
RE: Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
Hmmm... A sprawdź jeszcze czy czasami w Settings/Audio nie zaznaczyłeś "Low latency audio(may stutter)", bo to też może powodować dziwne dźwięki.

PS.

Najnowsza wersja emulatora przy włączonym I/0 i Multithreaded obsługuje do 8 rdzeni i 16 tematów, daje to ogromne przyspieszenie w procesorach Intel i7. Testowałem na moim i jak używam PPSSPP to w użyciu jest 4-7 tematów z 8 dostępnych, zależy to od lokacji w grach, ale super szybko teraz jest Smile
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-11-2013, 07:01 PM
Post: #7
RE: Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
Nie chcę już nowego tematu zakładać to się zapytam tutaj:
Czy wersja Gold czymś się różni od zwykłej, czy to kasa dla producenta aby go wspomóc w pracy ?
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-11-2013, 08:17 PM (This post was last modified: 12-11-2013 08:26 PM by Kokoro.)
Post: #8
RE: Najlepsze Ustawienia PPSSPP dla Windowsa
(12-11-2013 07:01 PM)schaolin360 Wrote:  Nie chcę już nowego tematu zakładać to się zapytam tutaj:
Czy wersja Gold czymś się różni od zwykłej, czy to kasa dla producenta aby go wspomóc w pracy ?

Gold nie różni się niczym od zwykłej wersji programu poza złotą ikoną, która jest dowodem na to, że dałeś dotacje by wspomóc rozwój emulatora, nic więcej.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump: